x

 

Kładziemy duży nacisk na odpowiednie wyposażenie naszej drukarni. Inwestujemy w nowoczesne rozwiązania, które gwarantują osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów jakościowych.

Pre-Press

AGFA Avalon N8
Naświetlarka pracuje w rozdzielczości 2400ppi przy liniaturach 175 lpi oraz 200 lpi. W ciągu zaledwie godziny potrafi naświetlić aż 42 płyty w maksymalnym rozmiarze 910x665mm. Dodatkowo do usprawnienia procesów w drukarni przyczynia się system InkDrive Link, umożliwiający – poprzez protokół CIP3 – wstępne ustawianie kałamarzy farbowych w maszynie offsetowej na podstawie danych z przygotowalni.
Naświetlarka jest pod stałą kontrolą densytometryczną. RIP naświetlarki ma wprowadzony profil uwzględniający przyrost punktu rastrowego na naszych maszynach offsetowych.
Tak wydajna naświetlarka jaką jest niewątpliwie AGFA Avalon N8 pozwala na skrócenie czasu pracy dla drukarni co przekłada się na bardziej artakcyjna ofertę cenową dla naszych produktów, takich jak choćby ulotki składane.
naswietlarka-ctp
Epson Stylus Pro 4900 SpectroProofer
Odbitki próbne proof wykonujemy na urządzeniu Epson Stylus Pro 4900 SpectroProofer, Format druku proofa - A1+, Urządzenie jest cyklicznie linearyzowane oraz kalibrowane spektrofotometrem XRite i1Pro. Kalibracja odbywa się każdorazowo po zmianie papieru lub atramentów. Każdy proof ma wydrukowany pas kalibracyjny stosowany do bieżącej kontroli spektrofotometryczne.
Wszystkie te czynniki powodują ze proof wykonany w naszej firmie jest tzw., proofem kontraktowym, zgodnym z normami ISO dla druku offsetowego.
Proof wykonuje się często przy druku bardziej wymagającym, by sprawdzić czy np. kolorystyka zamówionych folderów reklamowych jest dla nas odpowiednia.
Ploter Epson Stylus Pro 4900 420mm SpectroProofer UV - CentrumPapieru.pl

 

Press

HEIDELBERG Speedmaster XL 105
Jako nieliczni w Polsce realizujemy druk offsetowy na maszynie HEIDELBERG Speedmaster XL 105 ‒ najlepiej doposażonej wersji urządzenia tej renomowanej niemieckiej firmy. Innowacyjny system suszenia farb UV LED zapewnia wytrzymały druk o żywych, intensywnych barwach. Za idealną powtarzalność koloru na każdym arkuszu nakładu odpowiada automatyczny system kontroli barwy.
Heidelberg drukuje na arkuszach o maksymalnym formacie 1050x750 mm. Obsługuje szerokie spektrum podłoży o grubości do 1 mm (nawet do 450 g), a także podłoża niewsiąkliwe (PVC) do 0,6 mm. Może drukować zarówno plakaty czy ulotki, jak i wizytówki oraz karty plastikowe
 
Specyfikacja maszyny HEIDELBERG Speedmaster XL 105:
 
 • format arkusza: 1050x750 mm;
 • max. szybkość: 18 tys. arkuszy / godz. dwustronnie;
 • max. grubość podłoża: 1 mm;
 • system suszenia UV LED AMS;
 • automatyczna kontrola barw;
 • automatyczna zmiana płyt / mycie maszyny.
Maszyna offsetowa HEIDELBERG Speedmaster 105 XL
RYOBI 928
RYOBI 928 A+ to nowoczesna maszyna offsetowa, która drukuje dwustronnie w tempie 15 tys. arkuszy na godzinę, zachowując maksymalną dokładność na całej powierzchni arkusza. Podobnie jak Heidelberg, jest wyposażona w system suszenia UV LED, który nie wymaga użycia lakieru dyspersyjnego i skraca czas produkcji. RYOBI 928 pozwala na druk na różnych podłożach przeznaczonych do offsetu. Drukowane są na niej plakaty, kalendarze ścienne, arkusze plano czy ulotki.
 
Specyfikacja maszyny RYOBI 928:
 
 • format arkusza: 920x640 mm;
 • max. szybkość: 15 tys. arkuszy / godz. dwustronnie;
 • max. grubość podłoża: 0,6 mm;
 • system suszenia UV LED AMS;
 • automatyczna kontrola barw;
 • system wstępnego nafarbiania;
 • automatyczna zmiana płyt / mycie maszyny.
maszyna-offsetowa-ryobi
KBA Genius 52UV
Druk na tworzywach sztucznych PVC i PP realizujemy na nowoczesnej maszynie KBA GENIUS 52 UV. Genius to obecnie jedyna maszyna na rynku, w której podstawą jest nowy bezwodny druk offsetowy, pozbawiony słabych stron standardowego druku offsetowego. Posiada unikatową konstrukcję opartą o wałek farbowy aniloksowy oraz krótki zespół farbowy (tylko 4 wałki), która zapewnia uzyskanie doskonałej kolorystyki, zaledwie po przedruku 10 arkuszy makulatury. Genius drukuje na tworzywach sztucznych takich jak PVC, PC, PS, ABS i PET które często stosowane do produkcji wizytówek, jak również na kartonach i papierach używanych do produkcji etykiet i opakowań. Maksymalny format podłoża to 520x360 mm i grubość 0,8 mm Oparty o technologię UV system suszenia umożliwia zadruk od razu drugiej strony arkusza, a także przekazanie pracy natychmiast po wyjściu z maszyny do dalszych prac introligatorskich. Półautomatyczny system zmiany płyt redukujący czas wymiany zlecenia do kilku minut.
 
Specyfikacja maszyny KBA Genius 52UV:
 
 • format arkusza: 520x360 mm;
 • szybkość: 8 tys. arkuszy/na godz.;
 • max. grubość podłoża: 0,8 mm;
 • technologia druku offset bezwodny;
 • półautomatyczna zmiana płyt;
 • system suszenia UV.
druk-pvc-genius

Druk cyfrowy

 
 

 

HP INDIGO 12000

Przedstawiamy nową maszynę w naszej drukarni internetowej ViperPrint.pl HP Indigo 12000 to offset cyfrowy drukujący w formacie B2. Posiada 6 zespołów farbowych, w tym możliwość druku białą farbą. Drukuje w najwyższej możliwej jakości - rozdzielczości obrazu nawet 812 dpi. Obsługuje druk zarówno na kartonach, papierach kredowych jak i papierach ozdobnych czy podłożach syntetycznych. Idealnie sprawdza się w w druku niskich nakładów produktów (nawet od 1 szt.), takich jak: plakaty, ulotki, katalogi, teczki czy kalendarze.

 

Specyfikacja techniczna HP INDIGO 12000:

 • Prędkość druku: 3450 arkuszy na godzinę 4/0; 4600 arkuszy na godzinę w trybie EPM
 • Jakość druku w kolorze (najwyższa): 812 dpi przy 8 bitach, adresowalność systemu zapisu: 1625 dpi (wirtualnie 4876 × 4876 dpi)
 • Grubość nośnika: 75–450 mikronów
 • Wymiary (szer. x gł. x wys.): 8000 × 4700 × 2400 mm
 • Waga: 11 000 kg

                                                                             
 
 
 
HP Indigo 5600
Druk cyfrowy realizujemy na nowoczesnym offsecie cyfrowym HP Indigo 5600. Maszyna jest w stanie zapewnić jakość druku na najwyższym poziomie - druk praktycznie nie do odróżnienia od druku offsetowego. Maszyna może drukować na zróżnicowanych podłożach, takich jak np. papier eco, przy zastosowaniu szerokich opcji kolorystycznych.
Przez wielu specjalistów branży poligraficznej jest uważana za pionierską maszynę na rynku druku cyfrowego.
 
Specyfikacja techniczna HP INDIGO:
 
 • format zadruku: A3+ (317x460 mm);
 • podłoża: powlekane i niepowlekane: papier, tworzywa PVC, inne materiały;
 • gramatura podłoży: 60-400 g (grubość do 450 mikronów);
 • 5 kolorowy druk CMYK, przy użyciu najwyższej jakości farb HP ElectroInk;
 • możliwość druku białą farbą;
 • liniatura rastra 175 lpi;
 • technologia wysokiej rozdzielczości druku High Definition (do 2438 dpi);
 • szybkość: 68 stron/minutę w pełnym kolorze. druk-cyfrowy-hp-indygo
Druk na HP Indigo 5600 w ViperPrint

Uszlachetnianie

Foliarka SAGITTA
Prace foliujemy na gorąco na automatycznej foliarce Sagitta (automatyczne nakładanie i separacja arkuszy). Pneumatyczny układ docisku o bardzo dużej wydajności gwarantuje najwyższą jakość foliowania i wysoką trwałość produktu. Maksymalny format foliowania B1+ (760x1020 mm).
 
Stosujemy folię błysk, mat oraz SoftTouch wyłącznie sprawdzonych producentów. Produkty takie jak np. karty biznesowe pokryte folią są trwalsze i wyglądają dużo bardziej atrakcyjnie.
foliarka
MGI JetVarnish 3D Evo
Pozwól pobudzić zmysły wzroku i dotyku dzięki wyjątkowym uszlachetnieniom wykonywanym na naszej nowej maszynie MGI JetVarnish 3D EVO. Dzięki proponowanym rozwiązaniom z urządzenia MGI JetVarnish 3D EVO Twoje prace będą się wyróżniać. Zwykłe druki nabiorą prestiżu, elegancji i wyjątkowości. Ta nowa maszyna pozwala na cyfrowe, punktowe uszlachetnienie lakierem UV wybranych elementów, foliowanie na gorąco folią złotą i srebrną w celu uzyskania efektów 2D / 3D bez użycia matrycy. Nie ma kosztu wytworzenia klisz czy sita - rolę matrycy pełni tutaj zapis cyfrowy. W efekcie proces uszlachetnienia papieru jest szybszy. Efekty uszlachetnień uzyskane na maszynie MGI JetVarnish 3D Evo sprawią, że Twoje prace będą spektakularne, a klienci z pewnością zwrócą na nie uwagę. Wydruki nabiorą blasku, a także dostarczą wrażeń dotykowych, dzięki wypukłości uszlachetnień 3D. Sprawdź dostępną ofertę produktów Deluxe na www.viperprint.pl, a wśród nich wizytówek, kart pocztowych, zaproszeń, teczek, voucherów, metek oraz dyplomów z uszlachetnieniami 3D.
 
Specyfikacja techniczna maszyny MGI JetVarnish 3D Evo:
• cyfrowe urządzenie zdobiące o wysokiej wydajności bez konieczności matryc czy sit
• punktowe uszlachetnienie UV 2D i 3D, foliowanie na gorąco folią złotą i srebrną
• obsługiwany format surowca: B2 (500 x 700 mm)
• prędkość lakierowania dla B2 – do 3150 arkuszy (zależnie od wybranego efektu lakieru)
• lakier UV, złocenie i srebrzenie na wydrukach cyfrowych i offsetowych z foliowaniem lub bez
• system czytania obrazu AIS SmartScaner, który zapewnia automatyzację pasowania uszlachetnień do projektu
• suszenie i utrwalanie dzięki zastosowaniu zintegrowanych lamp Led UV i UV
 

Introligatornia

Gilotyny POLAR-MOHR 92X, POLAR-MOHR 115N
Tniemy na skomputeryzowanych gilotynach: POLAR-MOHR 92X - szerokość cięcia 920mm oraz POLAR-MOHR 115N - szerokość cięcia 1150 mm. Konstrukcja gilotyn Polar gwarantuje bardzo wysoką precyzję cięcia. Funkcje gilotyny sterowane i kontrolowane są przez komputer. Bardzo duży docisk belki dociskowej niweluje efekt "wyciągania" papieru w trakcje cięcia. Cały blat roboczy gilotyny, wraz ze stołami bocznymi wyposażony jest w automatyczny podmuch powietrza.
Dodatkową funkcją komputera w naszych gilotynach jest system CIP-4 - pozwala to na wysyłanie poprzez sieć LAN planu cięcia bezpośrednio z komputerów impozycyjnych na komputer gilotyny - znacznie upraszcza to pracę operatora maszyny i eliminuje potencjalne błędy.
Do cięcia używamy wyłącznie noży ze stali szybkotnącej HSS. Noże są na bieżąco ostrzone, co korzystnie wpływa na jakość cięcia.
Wszystie te cechy sprawiają, że produkty nawet tak wymagające jak podłoża PVC do produkcji kart plastikowych cięte są z chirurgiczną precyzją.
maszyna-do-ciecia
Cięcie na gilotynach Polar-Mohr w ViperPrint
Falcerka HORIZON AFC-566A
Kompaktowa, wysoko wydajna falcerka kasetowo - nożowa z 6 kasetami, z automatycznym ustawianiem oraz samonakładakiem ze stołu. Falcerka ma możliwość perforacji oraz bigowania. Seryjnie wyposażona w sześć łamów kasetowych, jeden zestaw falcujący nożowy oraz dwa dodatkowe łamy kasetowe po nożu. Format maksymalny: 558x850 mm. Format minimalny: 128x148 mm. Falcowanie jest niezbędne w procesie produkcji ulotek składanych czy teczek ofertowych.
falcerka
Linia zbierająco - szyjąca HORIZON
Jest to nowoczesne urządzenie introligatorskie służące do kompletowania arkuszy oraz do wykonywania oprawy zeszytowej. Linia składa się z kilku agregatów: Agregaty zbierające Horizon VAC-600 AL, VAC-600 ML
Kompaktowa, stabilna maszyna do zbierania pojedynczych arkuszy w zestawy o pionowej konstrukcji, pozwalająca zaoszczędzić powierzchnię w drukarni. Wykorzystuje się ją min. do produkcji kalendariów czy katalogów. Nasz maszyna została wyposażona w 2 wieże zbierające, po 6 półek każda i są wyposażone w opcję powiększonego formatu ( max format arkusza 356x610 mm). Stacker ST-40
Wykładak arkuszy w stos – wykorzystywany przy zbieraniu arkuszy. Agregat szyjąco - falcujący SPF 200AL
Zebrane arkusze przekazywane są bezpośrednio z wież do agregatu za pomocą pasów wprowadzających IFU 200, gdzie są szyte drutem za pomocą głowic Hohner i łamane. Wszystkie ustawienia odbywają się automatycznie z panelu dotykowego LCD. Maszyna ma możliwość szycia broszurowego, szycia na sztych, szycia narożnego, samego łamania bez szycia oraz przelotu broszur. Standardowo maszyny mają dwie głowice szyjące płasko. Ponadto na wyposażeniu standardowym znajdują się m.in.: czujnik blokady lub braku drutu i urządzenie do wyrzucania niekompletnych broszur. Nasza maszyna jest wyposażona dodatkowo we wkłady do szycia oczkowego oraz opcję powiększonego formatu, max format arkusza 356x610 mm. Agregat obcinania frontowego FC 200AL
Zszyta i sfalcowana broszura jest obcinana frontowo w agregacie FC 200AL. Format max. broszury przed obcięciem 356x305 mm.
zbieraczka-horizon
Oklejarka Horizon BQ-270V
Katalogi klejone Hot-melt sklejamy na oklejarce Horizon BQ-270V. Jest to profesjonalna oklejarka przeznaczona do oprawy miękkiej. Jest w pełni zautomatyzowana i wyposażona w klejownik kleju na gorąco. Skuteczna jest już także dla małych ilości kartek. Dostarcza dobrze oprawione książki w niezmiennie wysokiej jakości. Standardowo wyposażona w skaner pomiaru grubości wkładu pozwala kleić książki w technologii „on demand”
oklejarka Horizon BQ-270 do katalogów klejonych
Tygiel KERMA
Prace wykrawane wykonujemy na profesjonalnym sztanctyglu KERMA do formatu A1+. Duży docisk, oraz solidne, masywne wykonanie pozwala sztancować prace z dużą ilością noża. Nasze wykrojniki wykonane są niezwykle starannie z wykorzystaniem urządzeń laserowych.
sztanctygiel-kerma-wykrawanie
Laser tnąco-grawerujący Trotec Speedy 300
Speedy 300 jest grawerem laserowym CO2 spełniającym najwyższe wymagania. W zależności od potrzeb ten ploter laserowy można wykorzystywać jako grawerkę laserową lub wycinarkę. Speedy 300 odznacza się innowacyjną konstrukcją i najwyższej jakości komponentami. Laser ploterowy Speedy 300 zapewnia maksymalną niezawodność i najwyższą wydajność przez wiele lat.
laser-tnacy
 
Ploter tnący Graphtec FC 8000
Ploter tnący Graphtec charakteryzuje się wysoką precyzją i jakością cięcia - można wycinać czcionki o wielkości 3 mm, a gwarantowana precyzja cięcia to 0,1 mm. Duża szybkość cięcia dochodząca do 1485 mm/s, nacisk noża do 600 g, trzy-poziomowy docisk rolek prowadzących materiał oraz legendarna niezawodność. Dodatkowy, specjalny uchwyt narzędzia pozwala na cięcie kartonu (bez niszczenia noża i paska pod nóż), wraz z jednoczesnym opisem wyciętego elementu. Na ploterze wykonuje się naklejki nacinane.
ploter-tnacy
 
Gwarantujemy najwyższą jakość!
Na naszej witrynie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów znajdziecie Państwo w Polityce prywatności.
Akceptuję
Darmowa wysyłka